Dünya Güreş Eğlencesi

Wwe'nin Hayranları İçeri =)


  Stone Coldun hayatı

  Paylaş

  cepni

  Mesaj Sayısı : 9
  Kayıt tarihi : 11/11/09

  Stone Coldun hayatı

  Mesaj  cepni Bir Cuma Kas. 13, 2009 8:17 pm

  Güreşçi: Steve Austin
  Gerçek İsmi: Steve Williams
  Doğum Tarihi: 18 Aralık 1964
  Memleketi: Texas
  Bitirici Hareketi: Stone Cold Stunner, Million Dollar Dream

  Başarıları:

  WCW World Television Title (2)
  WCW World Tag Team Title
  WCW United States Heavyweight Title (2)
  WWF King of the Ring 1996
  WWF Royal Rumble galibi 1997, 1998, 2001
  WWF Tag Team Title (4)
  WWF Intercontinetial Title (2)
  WWF Federation Title (6)

  Austin, World Championship Wrestling'de 1991'de ilk "Stunning" Steve Austin olarak tanındı. Kısa sürede WCW TV kemerini kazandı. Bir süre Paul E. Dangerously'nin "Dangerous Alliance" grubunda yer aldı. Daha sonra 1992 başlarında Brian Pillman ile "Hollywood Blondes" adında bir takım kurdu. Niye "sarışınlar" diye düşünüyorsanız söyleyeyim, Austin kel olarak bilinmeden evvel sarı saçlara sahipti. Bu ikili Mart 1993'de WCW Tag Team kemerlerini kazandılar. Austin'ın Pillman ile çalışmasının ona en büyük faydası, ondan röportaj verme taktiklerini öğrenmesiydi.

  Bu ikili kemerlerini Ağustos 1993'de Arn Anderson ve Paul Roma'ya kaybettikten sonra araları bozuldu ve kısa bir süre sonra dağıldılar. 1993 sonlarında Austin, daha sonra Goldust olarak tanıyacağımız Dustin Rhodes ile çekişti ve onu Aralık 1993'de yenerek WCW US kemerini kazandı. Bu kemeri Ağustos 1994'e kadar korudu ve sonra Ricky Steamboat'a kaybetti. Ancak bir ay sonra Steamboat sakatlanıp maça çıkamayınca Austin kemeri hükmen geri aldı. Aldığı gece kemerini Jim Duggan karşısında bir maçta korumak zorunda kaldı ve o gece kemeri kaybetti. 1994 sonunda Japonya'daki turne sırasında sakatlandı ve WCW da ona telefon ederek işten atıldığının haberini verdi.

  Austin 1996 başına kadar bir süre Extreme Championship Wrestling'de "Superstar" Steve Austin olarak gözüktü. 1996 başında WWF'e geldi ve burada Million Dolar Man Ted DiBiase tarafından eğitilmiş bir isim olarak lanse edildi. Menajeri DiBiase ona eski Million Dollar kemeri verdi ve bitirici hareketini kullanmasına izin verdi. Mart 1996'daki Wrestlemania 12'de Austin, Savio Vega'yı yendi. Ancak Mayıs 1996'da bu sefer Vega üstün geldi ve aradaki anlaşma gereği menajeri DiBiase WWF'i terk etmek zorunda kaldı.

  Austin kendi başına kalınca zamanla kendi taşralı haline bürünmeye başladı ve "Stone Cold" olarak tanınmaya başladı. Haziran 1996'da Austin King of the Ring turnuvasının finalinde Jake Roberts'ı yendi. Bu maçtan sonra da "Austin 3:16'ya göre senin kıçını tekmeledim" deyince karakteri birden yükselişe geçti. Ertesi geceki RAW'da her taraf Austin 3:16 yazan pankartlarla doluydu. Kasım 1996'daki Survivor Series'de, kazananın ertesi ay ana kemer maçı yapacağı bir maçta Bret Hart ile müthiş bir maç çıkardı, ancak sonunda kazanan Hart oldu.

  Austin ilerleyen aylarda WWF'in en büyük isimleriyle karşılaşmaya başladı ancak gerçek yükselişi Ocak 1997'deki Royal Rumble maçında gerçekleşti. Austin 5. sırada girdiği maçta en son Bret Hart'ı yenerek kazandı. Ancak aslında Hart onu daha önce elemişti ve bu hakemlerin gözünden kaçmıştı. Bundan dolayı Austin ve Hart arasında büyük bir çekişme yaşandı. İki isim Mart 1997'deki Wrestlemania 13'de bir pes ettirme maçında karşılaştılar. Austin, Hart'ın Sharpshooter hareketine pes etmedi ama kan kaybı ve yorgunluktan bayıldı ve maç durduruldu.

  Bu çekişme daha sonra Austin'ın diğer Hart yandaşlarıyla çekişmesi şeklinde gelişti. 11 Mayıs 1997'deki In Your House 15 - A Cold Day in Hell'in ana maçında WWF şampiyonu Undertaker ile karşılaştı. Tam buşu bulmuşken Hart Foundation üyesi Pillman zili çalarak ortalığı karıştırdı ve Austin'ın şampiyon olmasına engel oldu. Austin ilerleyen günlerde Shawn Michaels ile takım olup Owen Hart ve British Bulldog'dan Tag Team kemerlerini kaptı. Ancak bu takım iyi anlaşan bir takım olmadı ve kısa sürede kemerler boşta ilan edildi. Temmuz 1997'de Austin bu sefer Dude Love ile takım oldu ve yine Owen Hart ve Bulldog'u yenerek kemerleri kazandı.

  Ağustos 1997'deki SummerSlam'de Austin Owen Hart'ı yenerek Intercontinental Title'ı kazandı. Ancak bu maçta Austin rakibinden çok fena bir piledriver yedi ve boynunu sakatladı. Zaten Owen'ın tuş edilişini izleyenler bilirler, çok yapmacık bir şekilde oldu bu. Yani orada Austin'ın ayağa bile kalkabilmesi bir mucize aslında. Bu boyun sakatlığı Austin'ı kariyeri boyunca maalesef takip etti. Tabi sakatlıktan dolayı kemer de Austin'ın elinden alındı ve bir süre dinlendirildi. Austin Kasım 1997'deki Survivor Series'de Owen'ı yenerek IC kemerini geri aldı.

  1997'nin sonuna doğru yeni isim Rocky Maivia ile çekişti. İlerleyen günlerde Maivia, kısaca The Rock olarak bilinmeye başlandı. Austin onunla Aralık 1997'deki maçına çıkmayınca Rock hükmen galip geldi ve IC kemerini kazandı. 1998 Royal Rumble'da Austin büyük bir başarıya imza attı ve 24. sırada girdiği maçta en son Rock'ı eleyerek ard arda ikinci defa Royal Rumble galibi oldu. Mart 1998'de Wrestlemania 14'de Mike Tyson'ın özel hakem olduğu maçta Shawn Michaels'ı yenerek ilk defa WWF şampiyonu oldu. Bu maçın sonunda spiker Jim Ross'un dedikleri olayı çok güzel özetlliyor: "Austin devri başlamıştır."

  İlerleyen günlerde WWF patron Vince McMahon, Austin'ın yeni şampiyon olmasından pek mutluluk duymadı. Austin kafasına göre hareket eden ve kuralları dinlemeyen bir isimdi. Vince ona nasıl davranması gerektiğin anlatınca Austin ona RAW'da bir stunner ile cevap vermişti. Bunun üzerine ilerleyen günlerde Austin ve Vince arasında büyük bir savaş başladı ve hatta ikisi maç yapmaya bile karar verdiler. Tam maç başlayacakken Vince "dur bir dakika, sen geçen sefer beni tek elin bağlı halde bile yenebileceğini söylemiştin" diyerek onun elini bağlatmıştı. Austin bu şekilde güreşmeyi de kabul etmiş ve maç başlayacaktı ancak aniden Dude Love ortaya çıkıp maçı bozmuştu.

  Daha sonra da Vince kemeri ondan almak için bulabileceği en zor rakipleri seçmeye başladı. King og the Ring 1998'de rakibi yeni yükselişe geçen Kane oldu. İkisi arasındaki first blood maçında Kane'in ağabeyi Undertaker maça karışıp Austin’ın suratına sandalye ile vurmuş, kanayan Austin da böylece WWF kemerini Kane’e kaybetmişti. Ancak ertesi geceki RAW programında Austin bu maçın rövanşını alıp kemerini de geri almıştı.

  Temmuz 1998'de Vince McMahon takım kemerleri için bir tag team maçı ayarladı. Bir tarafta Taker ve Austin, diğer tarafta Kane ve Mankind vardı. Taker ve Austin iyi çalışmamasına rağmen kemerleri kazandı, ama maçtan sonra Taker iki kemeri de alarak oradan ayrıldı. Ardından bu maçın Ağustos 1998'deki rövanşında Taker kendisinin Kane tarafından tuş edilmesine adeta izin verdi ve iki kardeşin ortak çalışmaya başladığı görülüdü.

  Austin daha sonra SummerSlam 1998'de kemerini Undertaker karşısında başarıyla korudu. Eylül 1998'deki Breakdown'de McMahon Austin'a kazanması imkansız bir maç ayarladı. Üçlü maçta rakipleri Undertaker ve Kane oldu. Bu maçta enteresan bir şekilde Taker ve Kane, Austin’a double chokeslam yaptılar ve ardından onu birlikte tuş ettiler. Böylece Austin kemerini kaybetmiş oldu. Kemerin yeni sahibini belirlemek McMahon’a kalıyordu ama o işi tam yapamadıkları için Taker ve Kane'e kızgındı. Ceza olarak ikisi arasında kemerin sahibini belirlemek için yapılacak maça hakem olarak Steve Austin’ı verdi. Ekim 1998'deki bu maçta yine bir sonuç çıkmıyordu ve Austin da maçtan sonra iyi hakemlik yapmadığı için Vince tarafından işinden atılıyordu.

  Bu karara rağmen Austin kısa bir süre sonra döndü, ancak McMahon ile olan düşmanlığı sona ermemişti. İlk olarak Aralık 1998'deki In Your House 26 - Rock Bottom'ın ana maçında Austin, Undertaker ile bir Buried Alive maçında karşılaşmak zorunda bırakıldı. Eğer bu maçı kazanamazsa Royal Rumble maçına dahil olamayacaktı. Austin bu maça Kane'in de karışması sayesinde galip geldi.

  Ocak 1999'daki Royal Rumble evveli Vince bu sefer Austin'ın Rumble maçını kazanmasının imkansız olduğunu iddia ediyordu. Bu arada Austin ve şirket destekçileri arasında zaten çekişme söz konusu idi, yani Austin'ın birden fazla düşmanı vardı. Rumble maçına ilke Austin ve McMahon başladı. İki isim kavga etti, ancak 3. isim Golga ringe gelince McMahon hemen alt iplerden tüydü. Austin da ringden çıkıp onu kovaladı, ancak daha sonra Corporation'ın saldırısına uğradı. Yani Vince bu sefer bazı planlar yapmıştı. Austin dayak yedi ve ambulans ile götürüldü. Vince de daha sonra durumdan memnun bir şekilde spiker masasına katıldı.

  Ancak saha sonra büyük bir sürpriz oldu ve Austin ambulansı sürerek arenaya geri döndü. Üst iplerden atılmadığı için maça devam hakkı vardı. Son ismi de eledikten sonra zil çalmadı, çünkü McMahon de resmen elenmemişti, sadece kaçmıştı. Austin onu zorla ringe aldı ve rahatça atabileceği halde onu bir güzel dövmeyi tercih etti. Bu esnada WWF Şampiyonu Rock ring kenarına geldi ve laf atarak Austin'ı meşgul etti. Bunu fırsat bilen Vince de ani bir şekilde Austin'ı üst iplerden fırlattı. Austin tam anlamıyla sinirden çıldırmaktaydı, kendi hatası yüzünden ard arda 3. defa Rumble'ı kazanma fırsatını kaçırmıştı.

  İlerleyen günlerde Austin Vince ve adamları ile çekişmeye devam etti ve hatta Vince ile bir Steel Cage maçı bile yaptı (Austin kazandı). Mart 1999'daki Wrestlemania 15'de Austin WWF şampiyonu ve Corporation'ın en önemli ismi Rock'ı yenerek tekrar şampiyon oldu. Austin kemerini sadece iki ay koruyabildi ve Over the Edge programında The Undertaker'a kaybetti. Tabi bu maçta hakem olarak önce Shane McMahon görev yapınca Austin'ın da fazla kazanma ihtimali yoktu.

  Haziran 1999'a geldiğimizde Austin-McMahon çekişmesi halen devam ediyordu. Austin, bir iddia üzerinde WWF'in yöneticisi hakkına kavuşmuştu. King of the Ring programında şirketin yöneticiliği ünvanını bir merdiven maçında Shane ve Vince McMahon karşısında ortaya koydu. Ringin üstüne de bir çanta sarkıtılmıştı, bunu alan WWF'in yöneticisi olacaktı. Maçın sonlarında tam Austin çantayı alacakken birisi çantayı yukarı doğru çekmeye başladı. Daha sonra Shane tırmandığında ise çanta onun kolayca alması için iyice aşağı sarkıtıldı. Böylece Austin da şirket üzerindeki kontrolünü kaybetmişti.

  Buna rağmen Austin ertesi geceki RAW programında Undertaker'ı yenerek WWF şampiyonluğunu da tekrar kazanıyordu. Austin kemerini Ağustos 1999'daki SummerSlam'de bir üçlü maçta Mankind'a tuş olarak kaybetti (diğer isim Triple H idi). Kasım 1999'daki Survivor Series'de otoparkta birisinin arabayla Austin'a çarptığını gördük. Bundan dolayı Austin o geceki kemer maçına çıkamadı. Gerçek durum Austin'ın boynunun durumu çok kötüydü ve ameliyat olması için ayrılması gerekmekteydi.

  Austin'ın dönüşü neredeyse bir sene sonra oldu. Austin bir süre Rikishi ile çekiştikten sonra Suvivor Series'de Triple H ile bir Nn Disqualification maçında karşılaştı. Bu maçın sonunda Austin bir araç vasıtasıyla Triple H arabanın içindeyken onun arabasını kaldırdı ve tepetaklak yere bıraktı. Bu maç da bu şekilde bitmiş oldu. Aralık 2000'de Austin, Armageddon'daki ünlü 6-man Hell in a Cell maçında yer aldı, ancak burada kazanıp kemeri almayı beceremedi.

  Ocak 2001'de Austin Royal Rumble'ı 3. defa kazanarak tarihe geçti. Austin daha 27. sırada ringe gelirken koridorda Triple H'in saldırısına uğramış ve bir süre yerde kan içinde yatmıştı. Daha sonra Austin ringe girmeyi becermiş ve son kalan Kane'i sandalye darbeleri sonrası üst iplerden dışarı atmayı becermişti. Bundan bir ay sonra No Way Out'da Triple H ile olan düşmanlığından dolayı onunla 3 maçlık bir seride karşılaştı. İlk maçı almasına rağmen son iki maçı Triple H kazandı.

  Nisan 2001'deki Wrestlemania 17'de Austin kemerini geri almak için şampiyon Rock ile karşılaştı. Enteresan bir şekilde maçtan evvel bu maçta diskalifiye olmadığı açıklaması yapıldı. Daha sonra bunun nedeni belli oldu. Vince McMahon ring kenarına gelip eski düşmanı Austin'a yardım etti. Austin da sayısız sandalye darbesiyle Rock'a vurduktan sonra onu tuş etti ve yeni şampiyon oldu. Ardından Vince ve Austin ring içinde bira içerek kutlama yaptılar ve tüm güreş taraftarlarına büyük bir sürpriz yapmış oldular. Bu ikiliye ertesi gün Triple H de katıldı ve Power Trip olarak bilindiler.

  Backlash 2001'de Austin ve Triple H (IC şampiyonu), Undertaker ve Kane'i yenerek Tag Team kemerlerini de kaptılar. Ancak bir ay sonra bu kemerleri Chris Jericho ve Chris Benoit'ya kaybettiler. Bundan sonra bir süre Austin her iki isimle de çekişti.

  Temmuz 2001'e gediğimizde Invasion hikayesinde Austin Team WWF'n başı olarak ön plana çıkar. Ancak Survivor Series'deki eleme maçında Austin Team WWF'i satar ve rakip takım galip gelir. Bunun üzerine kendini yeni kaptan ilan eden Kurt Angle ile bir çekişmesi söz konusu olur. Ağustos 2001'deki bir RAW programında Angle ringin yanına bir kamyon ile gelir ve hortumla Austin ve Alliance üyeleri üzerine süt sıkar. Bunun üzerine Austin da onun madalyonlarını çalıp nehre atar. Angle ise onu kaçırır, gözlerini bağlar ve köprüden atmakla korkutur. Bu durum karşısında Austin ağlar, hayatı için yalvarır ve kemer şansı için Kurt'e maç teklif eder. Bir kaç gün sonraki Smackdown programında Alliance üyeleri kendini rezil eden kaptanlarına zar zor bakabilirler.

  Eylül 2001'deki Unforgiven'da Angle nihayet onu yenerek kemeri kazanır. Ancak iki hafta sonraki RAW programında Austin onu yenerek kemeri geri alır. Bu maçın özel hakemi William Regal, Kurt Angle'ı satarak Alliance üyesi olur. Ekim 2001'de Austin kemerinin No Mercy'de RVD ve Angle karşısında başarıyla korur, ama bu maçta Vince McMahon'den aldığı sandalye darbesi yüzünden kafasının arkasına 12 zımba çakılması gerekir. Kasım 2001'deki Survivor Series'de tüm Invasion hikayesini sona erdirmek için yapılan maçta Rock ve Austin son iki isi olarak kalırlar. Rock, Austin'ı Angle'ın yardımıyla yener ve böylece bir çok Alliance üyesi de işinden olur.

  Survivor Series'in ertesi günü Austın, McMahon-Flair çekişmesinde Flair'e destek verir. Üç hafta sonra WWF ve WCW kemerlerini birleştirmek için Vengeance'da yapılan iki maçta Jericho sırasıyla Rock ve Austin'ı yenerek Undisputed Champion olur. Bu da Austin'ın son kez bu kemeri görüşü olur. Şubat 2002'de Austin kemerini geri almak için No Way Out'da Jericho ile karşılaşır, ancak tam o gece ilk defa WWF'e gelmiş olan New World Order (nWo) onun kazanmasına engel olur.

  İlerleyen günlerde Austin da nWo ile çekişir ve bunun sonucunda Scott Hall ile bir hikayesi gelişir. İki isim birbirlerine yapmadıklarını bırakmadıktan sonra Wrestlemania X-8'de karşılaşırlar ve Austin galip gelir. İlerleyen aylarda Austin nWo ile çekişmeye devam eder ve RAW-SD ayrılımında en sonunda RAW'da yer almaya karar verir. Ancak Austin daha sonra WWE'nin hikayelerde izlediği yönü beğenmez ve Haziran 2002'de çekip gider. WWE de onun kontratını dondurur ve başka bir yerde güreşmesine engel olur.

  Austin ancak Şubat 2003'de geri döner. RAW programını yükselişe geçirmek isteyen Bischoff haftalarca onun izini sürer. İki isim No Way Out'da karşılaşırlar ve Austin onu döver. Wrestlemania 19'a da artı günler kala The Rock ile son bir çekişmesi başlar. The Rock kariyerinde istediği her şeye ulaşmıştır ancak Austin'la daha önce iki defa Wrestlemania'da karşılaşmış ve kaybetmiştir. Rock bunu da gerçekleştirmek için onunla karşılaşmak ister.

  Tabi bu arada hikaye dışında baktığımızda, daha sonraki röportajlarda öğrendik ki, bu Austin'ın son güreş maçı olacaktı. Vücudu çok dayanıksızdı ve ciddi bir darbe alması yasaktı. Austin röportajında şöyle diyor "Yarın son maçım ama kimseye söylemek istemiyorum. Kimsenin bana acımasını istemiyorum. Tek istediğim yarınki maçta iyi bir performans göstermek. İnsanların maçı izleyip 'bu iyi ki de adamın son maçıymış' demesini istemiyorum... Evet yarın son... ama ben sistemi anlayan biriyim. Kimse Austin'ı özlemez. Ben mekanizmadaki dişlilerden biriyim. Bir dişli eskiyince onu çıkarırsın ve yenisini takarsın."

  Austin Wrestlemania 19'dan bir gün evvel arkadaşı Jim Ross'a telefon eder. Kendini hiç iyi hissetmediğini söyler. Austin stres ve diğer faktörlerden titremektedir. Daha sonra doktorlar ona kalbinin kriz geçirme noktasına yakın bir seviyede olduğunu söylerler. Austin pazar sabahı acilden çıkar ve otel odasında dinlenir. Rock ile o gece yaptığı maç, bu iki isim arasındaki inanılmaz çekişmenin son noktası olur. Rock maçı üç tane Rock Bottom ile kazanır. Ancak maçtan sonra ilginç bir şey gerçekleşir ve Rock hakemi kenara doğru ittirir, ve yerde yatan Austin'a bir şeyler söylemeye başlar.

  O zamanlar ringde nelerin döndüğünü biz seyirciler anlamamıştık. Ancak yine daha sonraki röportajlarda neler olduğunu anladık. Rock rakibine "Dostum maç için sağ ol. Bunu unutmayacağım. Seni seviyorum dostum" demişti. Evet bu Austin'ın son maçı oldu ve tüm güçlüklere rağmen bize son bir maç sunmayı becerdi. Ertesi gün yine hikaye gereği Austin işten atılır, sonra da RAW programının Bischoff ile ortak yöneticisi olur. Buradaki hikayelere fazla değinmeyeceğim, çünkü artık bu WWE'nin sür vermeyen bir ineğin son damlalarını bize sunması gibi bir şey olmuştu.

  Hikayeyi özetleyeyim. Bazı güreşçiler Austin'ın patron olmasından rahatsız olunca aleyhine kampanya başlatırlar ve bunun sonucu Team Austin ile Team Bischoff, Survivor Series 2003'de karşılaşırlar ve Austin'ın takımı kaybedince işinden olur. Austin daha sonra Wrestlemania XX öncesi Lesnar-Goldberg tartışmasına karışır ve bu maçın özel hakemi olur. Maçtan sonra her iki güreşçiye de stunner çeker. Wrestlemania 21'de Austin be sefer Piper's Pit programının konuğu olur ve orda da Piper'a bir stunner hediye eder. Austin daha sonra ayrıca ECW One Night Stand'de de gözükür. Ekim 2005'deki WWE Homecoming'de sırasıyla McMahon ailesi üyelerine birer stunner çeker. En son olarak da Mart 2006'daki Saturday Night's Main Event programında JBL ile bir bira içme yarışı yapar ve hile yapmaya çalışan JBL'e stunner yapar.

  Austin, 1 Nisan 2007'deki Wrestlemania 23'de gerçekleşen Lashley vs. Umaga maçının özel hakemi oldu ve maçtan sonra hem Vince McMahon'in tıraş edilmesine neden oldu, hem de diğer taraftaki Donald Trump'a Stunner armağan etti. Austin ilerleyen aylarda, güreşmese de kendini WWE ekranlarında arada bir göstermesini bildi. Kendisi 2007 yazında Vince McMahon Appreciation Night temalı RAW'da, Saturday Night's Main Event'te ve SummerSlam'de gözüktü. 2007 sonbaharına geldiğimizde ise WWE güreşçisi Santino Marella sıkça Austin'a ve onun yer aldığı The Condemned filmini laf atarken ekranlara geldi. Austin da sonunda 5 Kasım 2007'deki RAW'da Santino'ya Stunner çekti, sonra da bir bira kamyonu ile geri dönerek ringdeki Santino ve Maria'ya bira duşu hediye etti. Austin, RAW'un 15. yıldönüm programında da gözüktükten sonra bir süre ekranlarda uzak kaldı. Austin 26 Ekim 2008'de taraftarların oylarıyla Cyber Sunday'ydeki Batista vs. Jericho maçının özel hakemi oldu. Kendisi 4 Nisan 2009'da da Vince McMahon tarafından WWE Hall of Fame'e takdim edildi ve böylece seneler süren güreş kariyeri de son takdirini almış oldu.  avatar
  brnjeff

  Mesaj Sayısı : 42
  Kayıt tarihi : 12/11/09

  Geri: Stone Coldun hayatı

  Mesaj  brnjeff Bir Cuma Kas. 13, 2009 8:46 pm

  helal kanka ben aradım ama bulamamıştım eyvallah

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 3:24 am