Dünya Güreş Eğlencesi

Wwe'nin Hayranları İçeri =)


  Hardy Boys

  Paylaş

  cepni

  Mesaj Sayısı : 9
  Kayıt tarihi : 11/11/09

  Hardy Boys

  Mesaj  cepni Bir Perş. Kas. 12, 2009 11:46 am

  The Hardy Boyz

  Güreşçiler: Matt Hardy & Jeff Hardy
  Doğum Tarihleri: 1974 & 1977
  Memleketleri: North Carolina
  Bitirici Hareketleri: Twist of Fate, Swanton Bomb

  Matt ve Jeff Hardy, yaklaşık 15 senedir güreş dünyasındalar. Hem birlikte, hem de tekli maçlarda başarıları söz konusu. Bunun yanında, geniş bir hayran kitlesine sahipler. Bu kadar süredir güreş dünyasında olunca birisi normalde yakında güreş hayatının biteceği akla gelir. Ancak Matt 1974 doğumlu, Jeff ise 1977 doğumlu. Yani şu ana kadar elde edemedikleri bir başarı varsa, bunları halen elde etmek için uzun bir süreleri var.

  Matt ve Jeff, çoğumuzun olduğu gibi çok küçük yaşta bu spora aşık olanlardan. Matt 14, Jeff de 11 yaşındayken ikisi bahçelerinde sandalye ve hortum gibi nesneleri kullanarak kendi ringlerini yaptılar. Bu aslında komik bir şey olarak gözükse de ABD'de sıkça yapılan bir şey. Buna "backyard wrestling" denir, yani arka bahçe güreşi. Güreşçi olmak isteyen çocuklar sıkça bahçelerinde kendi federasyonlarını kurarlar. Zamanla bu bahçe federasyonu normal ringde güreşen ufak bir gruba dönüştü. Kurdukları bu federasyonuna kendileri gibi daha sonra yıldız olan Gregory Helms (The Hurricane) ve Shannon Moore gibi isimler de dahildi.

  WWF'DEKİ İLK YILLARI:

  Matt 19, Jeff de 16 yaşındayken WWF'e geçici anlaşma ile katıldılar. Burada RAW programında sıkça jobber olarak yer aldılar ve ünlü isimlerle aynı ringde yer alma fırsatını buldular. 1998 yazına geldiğimizde ise WWF onlarla temelli bir anlaşma yapmaya karar verdi. Bu nedenle "Funkin Dojo" diye bilinen kampa katıldılar ve burada ünlü Dory Funk Jr. tarafından eğitildiler. Eylül 1992'deki İlk Sunday Night Heat maçlarında Teioh ve Funaki'yi yenerek bir sürpriz yaptılar.

  Kısa bir süre sonra küçükken hayran oldukları Freebird Michael Hayes onların menajeri oldu. Yanlarına böyle bir ünlü isimi alarak 5 Temmuz 1999'daki RAW programında APA'yi yenerek WWF Tag Team kemerlerini kazandılar. 20 gün sonra APA onları yenip kemerleri geri aldı. Bundan kısa bir süre sonra da Hardy Boyz, menajerleri Michael Hayes ile yollarını ayırdı ve kötü adam oldular. Bu arada Gangrel isimli güreşçinin New Brood adında bir grubu vardı. Buna Edge ve Christian dahildi. Bu iki isim Ağustos 1999'da onunla yollarını ayırınca Gangrel de onların yerine Hardy Boyz'u gruba dahil etti.

  Doğal olarak bir süre Hardy Boyz ve Edge & Christian çekişmesi yaşandı. Sayısız maç yaptılar. Ekim 1999'daki No Mercy'de Hardy Boyz "Terri Invitational" denen turnuvada bir merdiven maçında Edge ve Christian'ı yenerek Terri'nin servislerinin yanı sıra bir de yüz bin dolar kazandılar. Ertesi geceki RAW programında dört adam da taraftarlar tarafından ayakta alkışlandı. İlerleyen aylarda Hardy Boyz, o zamanın diğer ünlü takımlarıyla çekişti: Too Cool, New Age Outlaws, The Hollys, vs.

  10 Ocak 2000'deki RAW programında Kurt Angle ve Steve Blackman'i yenerek Angle'ın namağlup unvanına en azından tag maçlarında son verdiler. İlerleyen günlerde Hardy Boyz'un Dudley Boyz ile bir çekişmesi başladı. 2000 Royal Rumble'da Hardyz onları muhteşem bir masa maçında yendi. No Way Out 2000'de Terri Hardyz'i sattı ve iki tarafın yolları ayrıldı. Bunun üzerine Hardy Boyz da kendilerine menajer olarak Lita'yı aldılar.

  TABLES, LADDERS and CHAIRS:

  O zamanki takımların sandalye ve masa maçlarında gösterdiği başarı ve taraftarın olumlu reaksiyonu Nisan 2000'deki Wrestlemania 16 'ya yansıdı. Burada Hardyz, Dudleyz ve Edge & Christian arasında bir üçlü merdiven maçı gerçekleşti. Bu maç Wrestlemania tarihinin en iyi üç maçından biri olarak kabul ediliyor. Üç takım da muhteşem bir performans ortaya koydu ve inanılmaz tehlikeli hareketler gerçekleştirdiler. Bu maçın en güzel anlarından birinde ring dışında Jeff merdivene çıktı ve masa üzerinde yatan rakibine havadan bir Swanton Bomb yaptı. O anda spiker Jim Ross "Bu kadarını da yapma koçum" diye tercüme edebileceğimiz bir ifade kullandı.

  Maçı Edge ve Christian aldı ve kemerlerini korudular, ancak maçtan sonra spikerin dediği gibi "tüm bu gençler vücutlarını bu maçta bizim için helal ettiler". Bu nedenden dolayı da aslında bu maçı her üç takım da kazandı diyebiliriz. Ufak bir bilgi olarak söyleyeyim: bu maç daha sonra bazen Tables and Ladders maçı, bazen de Tables, Ladders and Chairs maçı olarak anıldı. Ancak doğrusu, bu maç bir Triangle Ladder maçıydı, yani üç takımın yer aldığı bir merdiven maçı.

  Bu üç takım arasında yine TLC olarak tarihe geçen maçlar yapılmaya devam edildi. SummerSlam 2000'de yine bu tür maçta Edge ve Christian galip geldi. Eylül 2000'deki Unforgiven'da ise bu sefer Hardy Boyz, Edge ve Christian'ı bir Steel Cage maçında yendiler ve ikinci defa Tag Team kemerlerini kazanmış oldular. Ancak bir ay sonra No Mercy 2000'de Edge ve Christian onları yenerek kemerleri geri aldı. Bu maçta Edge ve Christian maske takıp maça Los Conquistadors olarak çıkmıştı. Edge ve Christian kendilerini akıllı zannetmişlerdi ama ertesi geceki RAW'da karşılarında rakip olarak bu sefer onlar Los Conquistadors'u buldular. Bu sefer maskeli adamlar Jeff ve Matt idi ve rakiplerini yenerek kemerleri geri aldılar.

  Bunun hemen ardından, o zaman The Right to Censor adlı grupla bir çekişmeleri başladı ve Kasım 2000'de bu grubun üyelerinde Bull Buchanan ve The Goodfather'a kemerleri kaybettiler. İlerleyen günlerde Hardy Boyz hem kemeri onlardan geri almaya çalıştı, hem de grubun bayan üyesi Ivory'ye karşı üçlü maçlarında kendi bayanları Lita'yı kullandılar. Survivor Series 2000'de Hardyz ve Dudleyz klasik eleme takımı oluşturdular ve Right to Censor ve Edge & Christian ile karşılaştılar. Bu maçı ayakta kalan tek isim Jeff olunca Hardyz'in takımı kazanmış oldu.

  Aralık 2000'deki bir maçın sonucunda Dean Malenko, Lita ile bir gece dışarı çıkma hakkını kazandı. Doğal olarak çıktıklarında Hardy Boyz Malenko'ya otelde saldırdı. Bir süre Malenko ve arkadaşları ile olan çekişmeleri devam etti. Şubat 2001'deki bir RAW programında da Matt ve Lita ihtiraslı bir şekilde öpüşürken ekrana geldiler.

  Hardy Boyz, Mart 2001'de Dudley Boyz'u yenerek dördüncü defa WWF Tag Team kemerlerini kazandılar ancak iki hafta sonra kemerleri Edge ve Christian'a kaybettiler. Nisan 2001'de Matt biraz kendi başına da kendini göstermeye başladı ve Eddie Guerrero'yu yenerek European kemeri kazandı. Dört ay sonra bu kemeri Hurricane'e kaybetti. Nisan 2001'de ayrıca Wrestlemania X-7, bir sene önceki Triangle Ladder Match'in rövanşı gerçekleşti. Ancak bu sefer de galip gelenler Edge ve Christian oldu.

  Bu arada World Championship Wrestling'in batışı üzerine, WCW Tag Team kemerleri de WWF'e gelmişti. Hardy Boyz, Ekim 2001'de Test ve Booker T'yi yenerek bu kemerleri ele geçirdi ancak iki hafta sonra Dudley Boyz'a kaybetti. Kasım 2001'de Hardyz tekrar Booker T ve Test'i yendiler ve bu sefer WWF Tag Team kemerlerini kazandılar. Bu kemerleri 5. kazanışları oldu.

  Survivor Series 2001'de Jeff ve Matt o zamanki WCW Tag Team şampiyonları ile Tag Team kemerlerini birleştirme maçında karşılaştılar. Bu maçtan evvel soyunma odası muhabbetlerinde Matt'in son zamanlarda biraz garip davrandığı konuşuldu. Jeff bunu Team X-Treme'in (Jeff, Matt, Lita) son zamanlarda stres altında olmasına bağladı. Her neyse, o geceki maç bir Steel Cage maçı oldu. Bu maçta yine masalar kullanıldı (Dudleyz'in köşesindeki Stacy Keibler fiziğini kullanarak hakemi ikna etti ve kapıda masa sokuldu). Jeff maçın sonunda kafesi tırmanıp çıkabilecekken onun yerine D-Von'a bir Swanton Bomb yapmaya karar verdi. D-Von köşeye çekildi ve Jeff de masaya düştü. Bubba Ray de Jeff'i tuş ederek kemerleri birleştirmiş oldu. Maçtan sonra Lita yüzünde endişeli bir ifadeyle ringe koştu ve sıkıntı içinde tıbbi yardım için götürülün Jeff'in durumuna baktı.

  HARDY BOYZ'UN SON GÜNLERİ:

  Aralık 2001'deki Vengeance'da Matt ve Jeff arasındaki sorunlar yüzünden bir maç yapılması kararlaştırıldı. Üstelik de özel hakem olarak Lita ayarlandı. Matt maçtan evvel sahne arkasında Lita ile konuştu ve onun kız arkadaşı olarak kendi tarafında yer alması gerektiğini söyledi. Lita da hakem olarak tarafsız olacağını ifade etti. Matt de "sorun değil, zaten Jeff beni tuş edemeyecek. Bu maçtan sonra bunları unutalım ve sadece ikimiz baş başa eğlenelim" dedi. Maçta Lita tarafsız davrandı ve Jeff galip geldi. Matt maçtan sonra Lita'ya bağırarak kızdı.

  Royal Rumble 2002'de enteresan bir durum gelişir ve ringde sadece 8. sırada giren Undertaker vardır. 9. sırada ringe Matt Hardy, yanında Lita ile gelir. Lita maça dahil olmamasına rağmen bu ikili Taker'ı dövmeye çalışırlar. Ardından şans eseri 10. sırada Jeff ringe gelir ve o da onlara yardım eder. Jeff ve Matt sarılırlar ve böylece kısa bir süre dağılan Hardy Boyz tekrar bir araya gelmiş olur. Buna rağmen Undertaker bu iki ismi de elemeyi başarır. Ancak bu arada 11. sırada da ringe Tough Enough şampiyonu Maven gelir. Taker halen ring dışındaki Team X-Treme üyelerine odaklanmışken Maven onun arkasından bir dropkick yapar ve Taker kendini ring dışında bulur.

  Şubat 2002'deki No Way Out'da, WWF Tag Team şampiyonları Spike Dudley ve Tazz'in Wrestlemania X-8'deki rakiplerini belirlemek için 5 takım arasında bir tag team turmoil maç yapılır. Yani bir takım elenince diğer ringe gelir. Önce Lance Storm ve Christian, Scotty 2 Hotty ve Albert'ı eler. Daha sonra onları Hardy Boyz eler. Hardy Boyz ondan sonra da ringe gelen Dudley Boyz'u da eler ancak tüm enerjileri tükenir ve sıradaki Billy ve Chuck'a yenilirler. Billy ve Chuck da en son APA'ya yenilir.

  Ancak bu maçtan bir kaç gün sonra enteresan bir gelişme olur ve Billy ve Chuck takım kemerlerini kazanırlar. Daha sonra sanırım bu takımın sırf APA ile karşılaşmasının pek ilgi çekmeyeceğini düşünen WWF, Wrestlemania X-8'de bir tag team elimination match yapılmasına karar verir. Yer alan 4 takım Hardyz, Dudleyz, APA ve şampiyonlar Billy ve Chuck olur. Bu maçta en sona Hardyz ve Billy & Chuck kalır. Hakem meşgulken Chuck kemeri Jeff'in kafasına geçirir ve maçı alırlar.

  JEFF ve MATT AYRI GÜREŞMEYE BAŞLARLAR:

  Wrestlemania'dan günler sonra Jeff ve Matt, işleri güçleri yokmuş gibi hayvan Brock Lesnar ile çekişmeye girerler. Nisan 2002'deki Backlash'de birebir maçta Lesnar Jeff'i mahveder ve yöneticiler maçı durdurur. Mayıs 2002'deki Judgement Day'de Lesnar ve Heyman onları tag maçında yener. Böylece Hardy Boyz Lesnar'dan dayak yiyerek Lesnar'ın inandırıcılığını oturtmakta rol oynarlar. Günler ilerledikçe Hardy Boyz üyeleri daha sık birebir maçlarda gözükmeye başlarlar.

  İki ismin ilerleyen senelerdeki tekli kariyerlerini, kendi profillerinden takip edebilirsiniz: Jeff Hardy & Matt Hardy.

  SENELER SONRA GELEN BİRLİKTELİK:

  21 Kasım'daki ECW programında Matt ve Jeff Hardy, dört sene aradan sonra takım olarak yer aldılar ve FBI'yı yendiler. 26 Kasım'daki Survivor Series'de DX ve CM Punk ile aynı takımda yer aldılar ve bu maçta tüm takım üyeleri ayakta kalmayı başardı. 3 Aralık'taki ECW December to Dismember programında Matt ve Jeff, MNM'i yendiler. 17 Aralık'taki Armageddon'da Hardy Boyz, takım kemerleri için yapılan dörtlü merdiven maçında yer aldılar ancak London & Kendrick kemerlerini korudular. 28 Ocak 2007'deki Royal Rumble'da Hardyz önce MNM'i yendi, ardından Rumble müsabakasında da yer aldılar ancak Orton ve Edge tarafından elendiler. 18 Şubat 2007'deki No Way Out'ta Chris Benoit ve Hardy Boyz, MNM ve MVP'yi yendi. Ertesi hafta hem Matt, hem de Jeff rakiplerini yenerek Wrestlemania 23'deki Money in the Bank maçında yer almaya hak kazandılar.

  İki isim 1 Nisan 2007'deki Wrestlemania 23'de gerçekleşen bu maçta galip gelemediler, ancak ertesi günkü RAW'da yapılan bir Battle Royal maçını kazanarak John Cena ve Shawn Michaels'dan takım kemerlerini kaptılar. Hardyz kemerleri 29 Nisan 2007'deki Backlash'de Cade & Murdoch'a karşı korudular, ardından aynı rakiplerini 20 Mayıs 2007'deki Judgment Day'de bir kez daha yendiler. Hardyz ve Cade & Murdoch, 3 Haziran 2007'deki One Night Stand programında bu sefer bir merdiven maçında karşılaştılar ve Hardy kardeşler kemerlerini korudu. Ancak ertesi gece yapılan RAW programında bu sefer rakipleri galip gelince Hardyz kemerleri kaybetti. 24 Haziran 2007'deki Vengeance'da iki takım tekrar karşılaştılar ve Cade & Murdoch kemerleri korudu.

  İki ismin arasında 2009 senesinde gelişen hikayeyi, kendi profillerinden takip edebilirsiniz: Jeff Hardy & Matt Hardy. Bu çekişme sona erdikten sonra Ağustos ayına geldiğimizde Ağustos 2009'da Jeff'in WWE ile olan sözleşmesi sona erdi ve kendisi bunu yenilmemeyi ve güreşe tekrar ara vermeyi seçti. Jeff'in vedasından evvel Matt hikayede onunla barıştı ve tekrar iyi adam oldu.
  avatar
  brnjeff

  Mesaj Sayısı : 42
  Kayıt tarihi : 12/11/09

  Geri: Hardy Boys

  Mesaj  brnjeff Bir Perş. Kas. 12, 2009 12:06 pm

  kanka eyvallah

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 3:46 am